Зекамерон
Петера Деманта привезли до Магадана 23 серпня 1947 року. Він був ослаблим настільки, що заледве пересувався. Там, в інвалідному таборі, він пробув майже рік допоки не набрав прийнятну вагу. Золоті копальні сильно вдарили по його здоров'ю: окрім жахаючої дистрофії він захворів на цингу. Попри те цей період сам письменник називає відносно легким, адже цей рік врятував його життя від каторжної роботи, яка б остаточно його вбила. Так спочатку він працював у котельному цеху автозаводу як бригадир, згодом як нормувальник в цеху заготовок. Це дало йому можливість пересуватися по місту без конвою, про що сам згадує так: "На початку місяця, коли ще не було нарядів, устигав читати у невеликій заводській конторі, а головне - був ситий, одягнутий і жив у таборі в найкращому ітеерівському бараку [...]". Згодом була праця роздавальника інструментів у дизельному цеху та навіть перекладача в магаданській центральній науково-дослідній лабораторії. Звісно, він хотів би протриматися в лікарні довше, адже вона давала примарне відчуття спокою та певної "свободи", та доля розпорядилася інакше.
За матеріалами книги "Вернон Кресс. Життя під прикриттям" Юрія Чорнея
6 червня 1949 року Петера Деманта етапували на копальню "Дніпровська", названа від назви ручаю, однієї з приток Нереги. Тут тривалий час видобували олово, проте копальню ненадовго закрили через завали, під час яких померли члени бригади, та ніби-то неприбутковість через відхід олова як ресурсу на другий план після прискорення видобутку золота. Юрій Чорней зазначає, що "Загалом від 1941 до 1955 року на "Дніпровській" видобули 750 тонн олова. Переважно працею в'язнів. На початку 1950 року разом із Петером Демантом тут налічувалося 1196 невільників. [...] Ця копальня і рудник вважалися спеціальним табором - до копальні були приписані зеки одинадцятого відділення берлагу. Згідно з документами - особливо небезпечні злодії з України, Білорусії, Латвії, Литви, Естонії, усі зі статтею 58. [...] Одразу по приїзді Демант знову потрапив у маркшейдери. [...] Для того, щоби табори виконували план виробництва, адміністрація змушена була порушувати закони 30-х років і ставити на роботи, що вимагали спеціальних знань, засуджених за 58-ю статтею". Петер Демант отримав посаду замірника, мусив відповідально ставитися до своєї роботи, адже від правильно вирахуваних об'ємів виконаної роботи часто залежало життя, оплата та навіть харчування в'язнів табору: "Я ходив із маркшейдером заміряти, гнав теодолітні і нівелірні ходи, прив'язуючи десятки відліків один до одного, рахував вагонетки на відвалі, але часто працював також на загальних: сам вантажив вагонетки, коли бракувало відкатників. На нашій ділянці була окрема огорожа".
Найвиснажливішим періодом стала зима. Потрібно було побудувати дорогу до нової ділянки "Надія", тож людей змусили це робити перед Новим 1950-м Роком у страшенний мороз. Без необхідного спорядження доводилося не тільки постійно розчищати дорогу, а й вантажити вагонетки та тягати дошки. До того ж, бригадирів не цікавив стан працівників: під час будування тут знайшли багаті на олово піски, роботи із добування породи необхідно було розпочати негайно. Зрештою такі умови знову привели Петера Деманта до оздоровчого пункту, де умови були відносно легшими: працювали всього 4 години на день, а у вільний час навіть можна було прочитати книги, які іноді приносив таборовий товариш. Перепочинок знову виявився недовгим.
За матеріалами книги "Вернон Кресс. Життя під прикриттям" Юрія Чорнея