Перед завісою
Хвороби все ще турбували Петера Деманта, проте не зупиняли від відвідування нових країн. Так, повернувшись з Індії, після перенесеного запалення легень та двомісячного лікування, влітку 1993 року він нанадовго злітав до Ізраїлю, де жили кілька давніх знайомих, зокрема родина колишнього ленінського інженера Максима Рейдера. Жваве листування за період від 1986 до 1991 років свідчить про те, що чоловіки знали багато подробиць з життя одне одного та підтримували дружбу , обговорювали новини літератури, кіно, публікації, вихід нових книг. Наприклад, саме Максим Рейдер критикував правки Ірини Вєчної до "Зекамерона" і вважав "чистий" текст значно більш оригінальним з точки зору висвітлення подій. Після еміграції до Ізраїлю Максим Рейдер відкрив для себе нову професію журналіста і став редактором розділу "Культура" в суботньому додатку російськомовної газети в Ізраїлі. Існує також версія, що Петер вирішив відгукнутися на чергове запрошення друга і через те, що в Ізраїлі жила сестра Ерні. Він не розповідав про це дружині, та й про єврейську рідню не розповів навіть дружині, вона дізналася про це лише після його смерті. Перший чоловік Ерні був вбитий нацистами, а під час Другої світової війни її з малолітнім сином "евакуювали" до Пржевальська (Киргизія). Під час депортації чернівецьких євреїв до Трансністрії в Чернівцях її не було. Вважається, що після війни вона могла повернутися до Румунії, а вже звідти виїхати до Ізраїлю. Там вона вдруге вийшла заміж за науковця, задіяного в програмі "Зоряний воєн" (довгострокова програма США по створенню глобальної системи протиракетної оборони з елементами космічних озброєнь, проголошена Президентом Р. Рейганом 23 березня 1983 року у ході «холодної війни» з СРСР). Певно через цю деталь подружжя ніколи не приїздило до СРСР. Сама зробила кар'єру відомої онкологині, яку поважали і були вдячні багато відомих осіб. Власне, у одних із таких знайомих і зупинився під час поїздки Петер Демант. Перед першою поїздкою вивчив єврейську абетку. Згодом згадував, що гуляючи стародавнім містом "потрапив до цієї казки, живої, відчутної, найпопулярнішої і найпоширенішої у світі".
За матеріалами післямови до книги Петера Деманта "Зекамерон XX. 3-1-504" Юрія Чорнея "Гулагівський романтик Петер Демант" та книгою "Вернон Кресс"
В Бергені, Норвегія, відвідав Трольгауґен - будинок музей композитора Едварда Ґріґа, в Копенгагені встиг прогулятися містом та поглянути на знамениту статую Русалоньки, натхненну казкою Ганса Крістіана Андерсена. Круїз завершився 9 липня, через що письменник сумував, адже це означало повернення до звичайного розміренного життя. Щоправдо довго засидітися за написанням нової книги, ягіднівського роману "Мої три пароплави", не зміг: щойно відзначив День народження, знову вирушив у подорож до Канарських островів та Африки. Приземлилися в Лас-Пальмас, звідки попрямували до теплоходу: "Мене тут усі знають, вітають, поступаються місцем у черзі. Першим зійшов на борт теплохода, за що потім публічно отримав пляшку шампанського і велетенського торта від капітана". В круїз вирушили 20 вересня, а Петер Демант розрахувався одразу за всі екскурсії, що коштувало йому 300 доларів. Два дні провели на Канарах, після чого вирушили на Мадейру, відвідав будинок-музей Христофора Колумба. Його настільки захопив острів, що він з радістю залишився б тут жити: найвищий мис Європи, Атлантичний океан і повітря, що ніби одразу вилікувало його від хвороб...
За матеріалами післямови до книги Петера Деманта "Зекамерон XX. 3-1-504" Юрія Чорнея "Гулагівський романтик Петер Демант" та книгою "Вернон Кресс"